Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania

„KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”

Projekt wdrażający elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie klas I-III naszej szkoły oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zostali zakwalifikowani do projektu "KoderJunior”, który realizowany będzie do końca tego roku.

Projekt „KoderJunior” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 w działaniu 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Działanie zostało zaplanowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt zakłada przygotowanie szkół do wdrożenia podstaw programowania jako elementu podstawy programowej nauczania wczesnoszkolnego.

Projekt obejmuje przeszkolenie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także wparcie i pomoc
udzielana przez ekspertów, trenerów i ko-trenerów. Po ukończeniu szkoleń nauczyciele biorący udział w projekcie „KoderJunior” zrealizują 15 dwugodzinnych zajęć pozalekcyjnych. Uczestnicy programu odwiedzą także Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab w Poznaniu, gdzie także wezmą udział w zajęciach. Nasza szkoła otrzyma sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne, takie jak klocki, roboty czy gry, które będą bardzo przydatne do przeprowadzenia zajęć. Nauczycielami biorącymi udział w projekcie zostały panie Sylwia Świerczyńska-Albert i Małgorzata Nowak, które 13.02.2018 odbyły już szkolenie przygotowujące do rozpoczęcia programu w naszej szkole.

Partnerami programu są:

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu