Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów

Uroczyście ślubowali

W środę 14 października uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku spotkali się wraz z dyrektorem - p. Leszkiem Musiałą, z wychowawczynią - Beatą Piendzioch i rodzicami aby złożyć uroczyste ślubowanie i być pasowanymi na uczniów naszej szkoły.

Po powitaniu najmłodsi zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili się, pięknie mówili o swojej ojczyźnie oraz wyśpiewali, co wiedzą o ruchu ulicznym. Następnie po dobrze zdanym egzaminie przystąpili do uroczystego ślubowania powtarzając przygotowany przez wychowawcę tekst.

Po ślubowaniu Pan dyrektor dokonał pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia ołówkiem czemu towarzyszyły wypowiadane słowa „Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły”.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice również obdarowali swoje pociechy słodkimi „rogami obfitości” i zaprosili zebranych na słodki poczęstunek.

B.P.